
Vizes helyiségek burkolása
A munka során nemcsak maga a burkolat fajtája bír nagy jelentőséggel, hanem az azt rögzítő anyag is. Amikor erről a kérdésről dönt, többféle szempontot tart a szeme előtt, mint például azt, hogy lesz-e padló- vagy falfűtés a burkolandó felület alatt?
A munka során nemcsak maga a burkolat fajtája bír nagy jelentőséggel, hanem az azt rögzítő anyag is. Amikor erről a kérdésről dönt, többféle szempontot tart a szeme előtt, mint például azt, hogy lesz-e padló- vagy falfűtés a burkolandó felület alatt, milyen a burkoló lap mérete, anyaga, súlya, mintája stb. Összességében a hidegburkolás rögzítése nem egyszerű feladat, komoly szakmai tudást és tapasztalatot igényel.
Többféle vízszigetelés-technológiai megoldás közül választhat úgy, hogy döntését nem csak a magas szintű műszaki paraméterek, hanem további fontos szempontok befolyásolhatják, úgy, mint a felhasználóbarát alkalmazhatóság, a gyors kötésidők, az egymással kompatibilis anyagrendszerek és a komplexitás.
Lássuk, mik a szakszerű hidegburkolás lépései vizes helyiségekben!
Különösen összetett feladat a fürdőszobák, konyhák, mosókonyhák hidegburkolása, hiszen egyszerre kell a felületelőkészítésre, a vízszigetelésre, a burkolólap ragasztására, továbbá a fugázásra és a tartósan rugalmas tömítés kivitelezésére koncentrálni. Ezt felismerve rendszerszemléletünknek és folyamatos fejlesztéseinknek köszönhető többek között a C2TE minősítésű flexibilis ragasztóink, amelyeket kifejezetten a nem nedvszívó anyagok ragasztásához terveztünk. Emellett a Sika kínál a szakemberek számára a rendszer befejezéséhez elengedhetetlen rugalmas, kellő mechanikai szilárdsággal és magas kopásállósággal rendelkező Sika fugázóanyagokat, valamint magas teljesítményű poliuretán bázisú, elasztikus tömítőt.
Mivel vízzáró beton nem létezik, meg kell akadályozni a víz vagy egyéb káros anyag átjutását a szerkezet határoló elemein. Ez különösen fontos ott, ahol a betonfelülettel érintkező víz túlnyomás alatt van.
Az egyes környezeti és szárazsági követelményektől függően a legkülönfélébb megoldások választhatók a Sika eszköztárából, a lemezes szigetelésektől a hagyományos, betonba keverhető vagy arra felkenhető rendszerekig. Ennek az eszköztárnak képezik részét a Sika egykomponensű, vagy kétkomponensű cementkötésű vízszigetelő habarcsai, amelyek betonhoz és falazathoz egyaránt felhasználhatóak. Speciális adalékanyaguknak köszönhetően védik a betont a vízbehatolás ellen, felületaktív anyagok jelentősen csökkentik a kapilláris vízfelvételt.
A Sikalastic®-152 kétkomponensű cementhabarcs a rugalmas vízszigeteléshez és betonvédelemhez lett kialakítva. Vízszigetelési és betonvédelmi munkákhoz ideális, mint például víztartó szerkezetek: csatornák, tartályok, beton csővezetékek, úszómedencék. Pincefalak védelmére és vízszigetelésére (pozitív és negatív nyomás) alkalmas. Gipsz vakolat és gipszkarton vízszigetelésére is optimális. Kültérre is ajánlott, -20C fokig. Használható különféle épületeknél egyaránt: alapfalak, erkélyek és teraszok, vizes helyiségek, konyhák és homlokzatok. Jellemzője, hogy rendkívül rugalmas, repedésáthidaló, alkalmazásakor nincs szükség megerősítésre, rendkívül jól tapad különféle alapfelületeken, nem toxikus, karbonátosodással szembeni és CE-jelöléssel ellátott betonvédelmet biztosít. CM0 1P minősítéssel rendelkezik és az ETag-022 Európai Uniós vízterhelési osztályok előírányzatainak megfelel. Felhasználóbarát alkalmazhatóságot nyújt a vízszigetelés kivitelezőinek.
Rétegrendek:
Forrás: Sika Magyarország